Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

91 föremål
Spegel, Sverige, 1930-tal.
6d 22 tim
Spegel, Sverige, 1930-tal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord, samtida.
4d 16 tim
Soffbord, samtida.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal.
3d 21 tim
Sideboard, 1950/60-tal.
2 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffbord, "Spiro", Nordform, samtida.
3d 20 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, Jio Möbler.
3d 20 tim
Soffa, Jio Möbler.
Inga bud
Utropspris
12 000 SEK
Eichholtz, soffbord, 4 st "Tortona".
3d 20 tim
12 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Soffbord, 1960-/70-tal.
2d 21 tim
Soffbord, 1960-/70-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, "Charles", Jio möbler, samtida.
2d 21 tim
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Soffa, Jio Möbler.
2d 21 tim
Soffa, Jio Möbler.
Inga bud
Utropspris
12 000 SEK
Fåtölj med fotpall, Jio Möbler.
2d 20 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 500 SEK
Fåtöljer, ett par, 1940-tal.
2d 20 tim
Fåtöljer, ett par, 1940-tal.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
2d 20 tim
500 SEK
Utropspris
4 500 SEK
Soffa, "Metropolitan", JIO Möbler.
2d 19 tim
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Barpallar, 4 st, Johanson Design.
1d 21 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vitrinskåp, samtida.
1d 21 tim
Vitrinskåp, samtida.
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Tom Dixon, pall, "Fan", samtida.
19 tim 55m
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK