Kan inte nå servern

Möbler

I Bukowskis möbelsortiment ryms bord, stolar, salongsmöbler, byråar, soffor och mycket mer. Här erbjuds möbler från alla olika tidsepoker och från flera av de mest framstående formgivarna så som Lars Nordin, Jonas Hultsten, Johan Åkerblad, Nils Meunier, Hans J Wegner, Børge Mogensen, Josef Frank, Carl Malmsten och Arne Jacobsen. Samlingsnamnet... Läs mer

 
26 föremål
Byrå, gustaviansk stil, omkring 1900.
1d
Byrå, gustaviansk stil, omkring 1900.
Aktuellt bud
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skrivbyrå omkring 1900 Empire-stil.
6d 1 tim
Skrivbyrå omkring 1900 Empire-stil.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sidobord, gustaviansk stil, omkring 1900.
21 tim 47m
Sidobord, gustaviansk stil, omkring 1900.
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
5d 1 tim
Spegel, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, Louis XVI-stil Oscar & Clothilde.
1d 1 tim
Spegel, Louis XVI-stil Oscar & Clothilde.
Aktuellt bud
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jonas Bohlin, bord, "Stilla Ask", Gemla, samtida.
5d
Jonas Bohlin, bord, "Stilla Ask", Gemla, samtida.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-talets mitt.
1d
Byrå, rokokostil, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.