Kan inte nå servern

Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

Att ha olika belysningspunkter i hemmet skapar både harmoni och stämning – likväl förhöjer de hela intrycket. Lampan är lika mycket en egen möbel som allt annat i ditt hem då den skapar välmående och underlättar livet i hemmet. Bukowskis online-auktion har ett unikt urval av armaturer för just detta... Läs mer

 
51 föremål
Taklampa, 1900-tal.
21 tim 28m
Taklampa, 1900-tal.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljusstakar, ett par, 1900-tal.
1d 21 tim
Ljusstakar, ett par, 1900-tal.
Aktuellt bud
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Takampel, alabaster, 1920-tal.
44m 20s
Takampel, alabaster, 1920-tal.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Väggljusstake, 1900-tal.
8d 1 tim
Väggljusstake, 1900-tal.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Takampel, alabaster, 1920-tal.
6d 21 tim
Takampel, alabaster, 1920-tal.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa Rokoko-stil modern tillverkning.
6d
Taklampa Rokoko-stil modern tillverkning.
Aktuellt bud
350 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Georg Jensen, ljusstake, kaffekanna, vas.
3d 22 tim
Georg Jensen, ljusstake, kaffekanna, vas.
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Edward Hald, taklampa, Orrefors, 1930-tal.
2m 20s
Edward Hald, taklampa, Orrefors, 1930-tal.
Aktuellt bud
4 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.