Kan inte nå servern
Temaauktioner online
The Eclectic Collection F772
Auktion:
Helge Dahlman F782
Auktion:
Birds by Toikka – Part 2 F728
Auktion:
En privat samling handknutna bruksföremål från Persien E1309
Auktion:
Silver Linings E1279
Auktion:
Chalet Interiors E1217
Auktion:
Liveauktioner
Contemporary Art & Design 670
Auktion: 21−22 april 2026
Important Timepieces 671
Auktion: 21 april 2026
Modern Art & Design 672
Auktion: 20−21 maj 2026
Important Spring Sale 673
Auktion: 10−12 juni 2026
 
59 föremål
Takashi Naraha, Utan titel.
5d 23 tim
Takashi Naraha, Utan titel.
Aktuellt bud
4 200 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Taklampa, 1900-tal.
1d 21 tim
Taklampa, 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Takampel, alabaster, 1920-tal.
1d 1 tim
Takampel, alabaster, 1920-tal.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljusstakar, 2 st, barock, 1700-tal.
6d 23 tim
Ljusstakar, 2 st, barock, 1700-tal.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljusstakar, ett par, silver, GAB, Stockholm 1962.
1d
Ljusstakar, ett par, silver, GAB, Stockholm 1962.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Georg Jensen, ljusstake, kaffekanna, vas.
4d 22 tim
Georg Jensen, ljusstake, kaffekanna, vas.
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Edward Hald, taklampa, Orrefors, 1930-tal.
1d
Edward Hald, taklampa, Orrefors, 1930-tal.
Aktuellt bud
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.