43 föremål
Ljuskrona/Takkrona sekelskiftet 1900.
2d 21 tim
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Flygsfors Glasbruk, taklampa, Swedish Modern, 1940-tal.
1d
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa Louis XVI-stil 1900-talets andra hälft.
2d
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Key L. Nilson, Skolgossar.
4d 18 tim
Key L. Nilson, Skolgossar.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1900-talets mitt.
27m 26s
Taklampa, 1900-talets mitt.
450 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Takampel, alabaster, 1920-tal.
2d 19 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Fåglavik, 1900-talets mitt.
7d
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK