Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

97 föremål
Takampel, alabaster, 1920-tal.
4 tim 42m
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljuskrona/Takkrona sekelskiftet 1900.
6 tim 8m
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Golvlampa, funkis, 1930-tal.
1d 4 tim
Golvlampa, funkis, 1930-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kandelabrar, ett par, jugend, tidigt 1900-tal.
2d 5 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ampel, 1800-talets slut, Nyrokoko.
3d 6 tim
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början.
4d 23 tim
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Taklampa, jugend, tidigt 1900-tal.
4d 23 tim
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vägglampor, ett par, Blond Belysning, Värnamo.
5d
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Art Déco, 1920-tal.
5d
Taklampa, Art Déco, 1920-tal.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
5d 1 tim
1 502 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampor, ett par, 1900-talets mitt.
5d 9 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, Scandinavian Modern, 1940-tal.
6d 3 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, Swedish Modern, 1940-tal.
6d 4 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK