Kan inte nå servern

Möbler

I Bukowskis möbelsortiment ryms bord, stolar, salongsmöbler, byråar, soffor och mycket mer. Här erbjuds möbler från alla olika tidsepoker och från flera av de mest framstående formgivarna så som Lars Nordin, Jonas Hultsten, Johan Åkerblad, Nils Meunier, Hans J Wegner, Børge Mogensen, Josef Frank, Carl Malmsten och Arne Jacobsen. Samlingsnamnet... Läs mer

 
16 föremål
Sideboard, "Korsör", Ikea, 1960-tal.
3d 22 tim
Sideboard, "Korsör", Ikea, 1960-tal.
Aktuellt bud
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Pelare/ kolonner, ett par, 1900-tal.
2d 21 tim
Pelare/ kolonner, ett par, 1900-tal.
Aktuellt bud
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Sideboard, 1960-tal.
1d 22 tim
Sideboard, 1960-tal.
Aktuellt bud
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bänk/ Bord, 1960-tal.
1d 23 tim
Bänk/ Bord, 1960-tal.
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Eldskärm, omkring 1900.
14m 8s
Eldskärm, omkring 1900.
Aktuellt bud
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.