58 föremål
Uppsatsskål, 1800-talets slut.
4 tim 22m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kjell Engman, skulptur, Kosta Boda.
7 tim 10m
20 600 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Olle Alberius, fat, glas Orrefors, 1990.
1d 3 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kjell Engman, vas, Kosta Boda.
1d 4 tim
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olle Brozén, skulptur, Högbo, 2018.
1d 5 tim
420 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vinglas, 13 st, 1900-tal.
2d 5 tim
Vinglas, 13 st, 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bertil Vallien, fat, glas, Kosta Boda.
4d 8 tim
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Anne Nilsson, vas/skål, Orrefors, 2000-tal.
5d 2 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK