Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

149 föremål
Bertjan Pot, taklampa, "Prop Light", MOOOI.
1 tim 41m
2 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Golvlampa, Sverige, 1950-tal.
1 tim 53m
Golvlampa, Sverige, 1950-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljusstakar 2 par tenn 1800-tal.
3 tim 29m
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljuskrona, Italien, 1900-talets senare del.
21 tim 29m
3 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ljuskrona Barockstil 1900-talets första hälft.
1d
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Takkrona, venetiansk stil, La Murrina, Italien.
1d 4 tim
2 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Helena Tynell, taklampa, 1960-tal.
1d 23 tim
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa 1900-talets andra hälft.
2d 2 tim
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Fagerlund, taklampa, Orrefors/ÖIA.
2d 19 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampor, ett par, 1900-talets slut.
2d 23 tim
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hans-Agne Jakobsson, bordslampa/golvlampa, Ellysett AB.
3d
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Swedish Modern, 1940-tal.
3d
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Josef Frank, taklampa, modell 2356, Firma Svenskt Tenn.
3d
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Taklampa, 1920/30-tal.
3d 1 tim
Taklampa, 1920/30-tal.
350 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa, "Swedish Modern, 1940-tal.
3d 1 tim
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bordslampa, AB Stilarmatur, Tranås, 1970-tal.
3d 2 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal.
4d 1 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa 1900-talets mitt.
4d 4 tim
Golvlampa 1900-talets mitt.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK