Konst

Föremål i fokus

435 föremål
Fabian Lundqvist, olja på duk, signerad.
4 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lillemor Rudolf-Hall, olja på duk.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jeff Koons, tallrik/multipel, 824/2500.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Dick Romyn, olja på duk, signerad.
6 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Okänd konstnär, skulptur, brons,1900-tal.
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Geza Rozmus, olja på duk, signerad.
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Salvador Dalí, skulptur, brons, signerad 264/300.
23 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Hugo Carlberg, olja på duk, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olof Hermelin, olja på duk, signerad.
400 EUR
Utropspris
600 EUR
Nikolai Lehto, pastell, signerad.
125 EUR
Utropspris
250 EUR
Peter de Ru, fotografi signerad a tergo och numrerad 5/15.
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
CARL JOHAN DE GEER, färglitografi, signerad 157/295.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sture Johannesson, färgoffset, utställningsaffisch, 1969.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Oskar Bergman, akvarell, signerad och daterad 1961.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
William Thairwall, olja på duk, signerad.
4 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Andreas Englund, färglitografi, signerad EA.
4 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sture Johannesson,färgoffset, utställningsaffisch, 1969.
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Georg Pauli, olja på duk, signerad. Daterad 1924.
2 400 SEK
Utropspris
3 500 SEK
Frans Wilhelm Odelmark, akvarell, signerad.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Alexander Tolstoy, olja på duk, signerad.
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
C Göran Karlsson, gouache, signerad och daterad -85.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bertil Vallien, skulptur, båt, Kosta Boda Atelier.
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Oscar Borg, gouache, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KRUCIFIX, skuret trä, 1600/1700-tal.
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fredrik Wilhelm Scholander, akvarell.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Lars Norrman, olja på pannå, signerad.
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ilon Wikland, tusch och akvarell, signerad med dedikation.
10 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Inge Schiöler, pastell, signerad och daterad 1960.
12 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Victor Axelson, olja på papp-pannå, signerad.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Luigi sabatelli, etsning.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
George Hickin, olja på duk signerad.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK