Konst

Föremål i fokus

296 föremål
Oscar Knudsen, litografisk affisch ca 1953.
2 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Gunnar Svenson, olja på duk, signerad.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ola Billgren, färglitografi, signerad, EA, daterad.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gunnar Stålbrand, olja på pannå, signerad.
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Pelle Åberg, olja på pannå, signerad.
6 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Åke Hedman, blandteknik/collage, signerad.
2 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Carl Johan de Geer, färglitografi, signerad och 74/190.
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Axel Sjöberg, akvarell, signerad.
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Rikard Lindström, olja, signerad och daterad.
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Oskar Bergman, teckning, signerad.
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Peter Dahl, färglitografi, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gunnar Brusewitz, akvarell och blyerts, signerad,
350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Axel Sjöberg, akvarell, signerad och daterad -43.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Yngve Berg, olja på duk, signerad och daterad -40.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sivert Lindblom, skulptur, 6 delar, 1968.
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Jan Håfström, färglitografi, 2003, signerad 1488/2000.
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Carl Johan De Geer, färglitografi, signerad 33/90.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Carl Johan De Geer, färglitografi, signerad EA.
4 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Anton Lindforss, olja på duk, signerad.
175 EUR
Utropspris
250 EUR
Okänd Konstnär, 1800-tal. Miniatyr. Osignerad.
400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Dan Perrin, olja på pannå signerad och daterad 2007.
2 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Mosse Stoopendaal, olja på duk, signerad.
9 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Henrik Allert, skulptur, unik, brons, signerad.
3 100 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Yrjö Edelmann, färglitografi, signerad HC.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Anna Gardell-Ericson, akvarell. Signerad.
3 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Ragnar Sandberg, olja på duk, signerad R.S.
13 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Helge Dahlman, olja på pannå, signerad.
200 EUR
Utropspris
400 EUR
Tom Seymour, olja på duk, signerad.
2 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bonadsmålning, Allmoge, 1700-1800-tal.
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jocke Åkerblom, olja på pannå, signerad, daterad.
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Endre Nemes, Gouache, signerad.
4 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Axel Olson, olja på pannå signerad och daterad 45.
1 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Carl Johan De Geer, färglitografi, signerad 102/290.
1 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ingegerd Möller, blandteknik i plexi. Signerad.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Jörgen Zetterquist, olja på duk. Signerad.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skulptur, 18K guld Malmö Guldsmed.
55 000 SEK
Utropspris
80 000 SEK
Gideon Börje, olja på duk, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Glasmålning, omkring år 1800.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Louis Sparre, olja på pannå, signerad.
280 EUR
Utropspris
300 EUR
Jarl Ingvarsson, olja på duk signerad.
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Rob Hann, inkjet print, signerad och daterad a tergo 2012.
1 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Uniformsplanscher, 12 (av 15) i ram.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK