Konst

344 föremål
Pehr Hörberg, olja på duk/pannå.
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Carl Johan De Geer, färglitografi, signerad 12/30.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Carl Johan De Geer, färglitografi, signerad 20/50.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Isaac Grünewald, Porträtt av Carin Östberg.
16 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
Howard Smith, keramikrelief, signerad.
200 EUR
Utropspris
250 EUR
Onni Oja, olja på duk, signerad.
235 EUR
Utropspris
500 EUR
Juhani Palmu, olja på duk, signerad.
350 EUR
Utropspris
500 EUR
Timo Solin, skulptur signerad och daterad 91.
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Per Åke Persson, fotografi signerat och numrerat ea.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bengt Lindström, carborundumetsning, signerad 7/99.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Rudolf Giffinger, olja på pannå, signerad.
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Karin Parrow, olja på duk, signerad.
8 400 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Håkan Ludwigson, fotografi, signerat.
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Giulio Cisari, teckning, signerad och daterad -62.
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Donald Baechler, akvatintetsning, 1990, signerad 11/34.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Robert Högfeldt, olja på duk, signerad R Högfeldt.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
David Teniers d.y, efter, olja på duk, 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Cooper & Gorfer, archival pigment print, signerad 247/375.
3 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Jyrki Mustonen, olja på duk, signerad.
150 EUR
Utropspris
250 EUR
Kåsa, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ola Billgren, färglitografi, signerad -83 Provtryck.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ola Billgren, färglitografi, signerad -82 Provtryck.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ola Billgren, färglitografi, signerad -82 EA.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ola Billgren, färglitografi, signerad -83 EA.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skandinavisk konstnär, olja på duk, omkring år 1900.
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Juho Suni, olja på duk, signerad och daterad-48.
30 EUR
Utropspris
250 EUR