Konst

Föremål i fokus

380 föremål
KJARTAN SLETTEMARK, färglitografi, signerad 117/250.
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
INGEGERD TORHAMN, olja på pannå, signerad it.
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
HENRI MICHAUX, litografi, signerad VI/X.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL JOHAN DE GEER, fotografi, signerat 1/3.
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
WILLIAM WEGMAN, fotografi, signerat och daterat -09.
8 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ANNA SNELLMAN, olja på duk, signerad.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad 238/296.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ANDERS ZORN, etsning. Signerad.
2 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ENRICO BAJ, färglitografi, signerad 15/50.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MINIATYRMÅLNINGAR, 7 st, 1800-talets slut.
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BEN BIANCHI, skulptur, brons, 1973, signerad 1/8.
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
OSKAR BERGMAN, olja på pannå, signerad.
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHRISTO & JEANNE-CLAUDE, offset, signerad.
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VEIKKO KERÄNEN, skulptur, polerad brons, signerad.
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LUDVIG RICHARDE, olja på pannå. Signerad.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LUDVIG RICHARDE, olja på duk, signerad.
400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANS ARNOLD, blandteknik. Signerad Arnold.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TOM WESSELMAN, efter, färgserigrafi, 1968.
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LAGE LINDELL, pastell, signerad.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OWE GUSTAFSSON, blandteknik, signerad 1990.
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MAX WALTER SVANBERG, collage, signerad och daterad 71.
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
EINAR HÖSTE, blandteknik, signerad och daterad -90.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MADELEINE PYK, olja på duk, signerad M. Pyk.
6 400 SEK
Utropspris
15 000 SEK
CARL BRANDT, pastell, signerad och daterad -94.
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
WILLIAM SKILLING, olja på duk. Signerad.
7 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CHARLES CHAPLIN, olja på duk, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ANDERS FOGELIN, olja på pannå, signerad.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MADELEINE PYK, olja på duk, signerad.
20 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
HARALD LINDBERG, olja på duk, signerad.
3 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CARL GUNNE, olja på duk, signerad.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AXEL OLSON, olja på duk, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ROBERT HÖGFELDT, blandteknik 2 st signerade.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SVEN LJUNGBERG, olja på uppfordrad duk, signerad.
3 100 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ULF ROLLOF, akvarell, signerad.
666 SEK
Utropspris
3 000 SEK