Grafik

66 föremål
ULF ONSBERG, monoprint, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOHN-E FRANZÉN, färglitografi, 1983, signerad P.T.
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi, signerad 128/360.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OLLE BAERTLING, serigrafi, 1954-68, signerad 208/300.
10 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ENRICO BAJ, färglitografi, signerad 15/50.
1 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PETER DAHL, färglitografi, provtryck, signerad.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JEAN FAUTRIER, etsning, signerad och numrerad 20/100.
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANDERS ZORN, etsning, 1911, signerad med blyerts.
6 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
OLLE BAERTLING, färgserigrafi, signerad 41/75.
9 195 SEK
Utropspris
15 000 SEK
KOPPARSTICK 3 st, bl a efter S F Ravenet (1706-1774).
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PG THELANDER, färgetsning, 1975, signerad 12/100.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MARIE-LOUISE EKMAN, färgserigrafi, 1976, signerad 63/245.
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JOHANN BAPTIST HOMANN, KARTA/KOPPARSTICK, 1700-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi, signerad 140/150.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CARL LARSSON, etsning, 1911, signerad i blyerts.
8 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PABLO PICASSO, färglitografi, daterad 1961 i trycket.
2 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK