Konst

280 föremål
JOACHIM BEUCKELAER, hans art, 16/1700-tal, olja på duk.
18 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
MOHAMED ABLA, blandteknik, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ANDERS MONTAN, olja på duk. Signerad.
5 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ARDY STRÜWER, gouache, signerad och daterad -58-.
5 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
THEO TOBIASSE, färglitografi, signerad 180/180.
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TORSTEN ESBJÖRNSSON, akryl på pannå.
1 250 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JODY MUSSOFF, krita signerad och daterad 87.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JAMES COIGNARD, olja på duk, signerad.
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
ARVID MAURITZ LINDSTRÖM, olja på duk signerad.
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad och numrerad 74/75.
10 100 SEK
Utropspris
15 000 SEK
OWE ZERGE, Blyertsteckning, signerad.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 16/1700-tal, olja på pannå.
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
11 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
HERMAN AF SILLÉN, pastell signerad och daterad -97.
7 700 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ALY BEN SALEM, olja på pannå, signerad.
2 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JOHN KEELEY, akvarell, signerad.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RICKY POWELL, fotografi, signerat och numrerat 12/20.
1 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
DAVID HOCKNEY, offset, signerad.
4 001 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BJÖRN BERG, tuschteckning, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JEAN FAUTRIER, etsning, signerad och numrerad 20/100.
1 312 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ABRAHAM I HULK, olja på duk, signerad.
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ANTE KARLSSON-STIG, olja på duk signerad.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ARVID MAURITZ LINDSTRÖM, olja på duk, signerad.
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
RUNE JANSSON, olja på duk, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ERIC HALLSTRÖM, olja på duk/pannå, signerad.
7 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
DÖRRÖVERSTYCKE, 1700-tal, olja på duk.
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1700-tal, olja på duk.
2 550 SEK
Utropspris
6 000 SEK
AFFISCH, "USA SAS", Clausen 61.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HERBERT SNELL, olja på duk, signerad.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MOSSE STOOPENDAAL, olja på duk, sign.
8 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
FERNAND LÉGER, färglitografi, signerad och numrerad 6/75.
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ARNE JONES, skulptur, aluminium, ej signerad.
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MINIATYRMÅLNINGAR, 4 st, 1800-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
IKON, Ryssland, 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
AXEL LIND, olja på duk, signerad.
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JOHN LUNDQVIST, skulptur, gips, signerad.
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANTONIS VAN DYCK, hans efterföljd, olja på duk.
4 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
FREDRIK FRISENDAHL, skulptur, brons, signerad.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad, provtryck.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PER ADALBERT VON ROSEN, olja på duk, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
VIBEKE TÖJNER, olja på duk, signerad och daterad 2002 a tergo.
10 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
MOTORCYKEL 1900-talets senare del.
3 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CARIN NILSON, tillskriven, skulptur, brons.
1 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ACKE ÅSLUND, olja på duk.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK