Möbler

412 föremål
Alvar Aalto, barnstol, modell 103, 1930-tal.
1d 4 tim
13 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Trigueiros Architecture, dagbädd, unik.
4d
10 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Skrivbord, rokokostil, tidigt 1900-tal.
7 tim 46m
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Byrå 1900-talets första hälft.
10 tim 4m
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vitrinskåp 1900-talets första hälft.
5 tim 48m
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Matbord, sent 1800-tal.
4 tim 20m
Matbord, sent 1800-tal.
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Byrå, funkis, 1930-tal.
7 tim 34m
Byrå, funkis, 1930-tal.
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sideboard, England, sent 1800-tal.
9 tim 46m
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Soffbord, 1930-tal.
2d 6 tim
Soffbord, 1930-tal.
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, sengustaviansk stil, omkring år 1900.
1d 3 tim
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Fåtöljer ett par 1900-talets första hälft.
1d 10 tim
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skänk, 1800-tal.
7 tim 14m
Skänk, 1800-tal.
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Schäslong, 1800-talets slut.
4 tim 54m
Schäslong, 1800-talets slut.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Svante Skogh, matbord "Vindö" sent 1900-tal.
5 tim 40m
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skulptur, snidad trähäst.
1d 7 tim
Skulptur, snidad trähäst.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Schäslong, sent 1900/2000-tal.
6d 10 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Spegel omkring år 1800 Sengustaviansk.
2d 10 tim
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skåp, nyrenässans, sent 1800-tal.
1d 3 tim
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
10 tim 6m
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Serveringsvagn 1900-talets andra hälft.
2d 9 tim
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sideboard, 1900-talets andra hälft.
7 tim 18m
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hallmöbel, Art Deco, 1920-/30-tal.
1d 7 tim
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, 1900-talets mitt.
6d 9 tim
Skåp, 1900-talets mitt.
2 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Sidobord 1900-talets första hälft.
1d 10 tim
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Nils Strinning, hyllsystem, "String".
4d
2 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Stolar 2+2 st Thonet 1900-talets första hälft.
1d 8 tim
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tamburmajor 1900-talets andra hälft.
5 tim 36m
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord 1900-talets första hälft.
1d 10 tim
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj 1940/50-tal.
6d 3 tim
Fåtölj 1940/50-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj 1900-talets andra hälft.
1d 10 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK