Kan inte nå servern

Samlarföremål

Kategorin samlarföremål är bred och tillägnad alla samlare, som söker allt från memorabilia, technica, nautica till leksaker. En sällsynt Star Wars-figur eller ett föremål som tillhört Greta Garbo kan dyka upp och göra din samling komplett. Välkommen till Bukowskis avdelning för samlarföremål!

 
17 föremål
Skedar, 4 st, samiskt hantverk.
6d 2 tim
Skedar, 4 st, samiskt hantverk.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tobacciana, 4 delar, 1900-tal.
6d
Tobacciana, 4 delar, 1900-tal.
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Guldmynt, Carl XV, Sverige, 1 Carolin, 10 Francs, 1869.
4d
Guldmynt, Carl XV, Sverige, 1 Carolin, 10 Francs, 1869.
Aktuellt bud
2 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Tabar, Indien, 1800-tal,
3d 2 tim
Tabar, Indien, 1800-tal,
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Guldmynt, Wilhelm II, Tyskland, 20 Mark, 1907.
1d 22 tim
Guldmynt, Wilhelm II, Tyskland, 20 Mark, 1907.
Aktuellt bud
7 604 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.