Madeleine Pyk – en samling F769

80 föremål
Ring platina med briljantslipad diamant.
1d 1 tim
14 000 SEK
Utropspris
70 000 SEK
Olle Alberius, fat, glas Orrefors, 1990.
4d
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bord med lampor. 1900-talets mitt.
36m 7s
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Anders Zorn, "Bärsärk".
2d 23 tim
Anders Zorn, "Bärsärk".
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Lotte Laserstein, Figurscen.
2d 23 tim
Lotte Laserstein, Figurscen.
4 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Albin Amelin, Utan titel.
4d 22 tim
Albin Amelin, Utan titel.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Max Ernst, "Masque".
22 tim 58m
Max Ernst, "Masque".
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Max Ernst, "Oiseau vierge".
7d
Max Ernst, "Oiseau vierge".
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bordslampor, ett par, Bergboms.
3d 16 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Omega, De Ville, armbandsur, 23 x 27 mm.
6d 2 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
John Young, Sultan Soliman Khan I.
4d 22 tim
1 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Spegel, 1930-40-tal.
6d 22 tim
Spegel, 1930-40-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stig Lindberg, väggplakett, Gustavsberg.
4d 22 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Parti porslin, 9 delar, Kina, 1800-tal.
1d
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK