112 föremål
LENNART JIRLOW, gouache, signerad.
9 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ENDRE NEMES, collage, signerat och daterad 1966.
4 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ALY BEN SALEM, olja på glas, signerad.
1 950 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FABIAN LUNDQVIST, olja på duk signerad.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JAN HÅFSTRÖM, blandteknik, signerad och daterad 1975.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BIRGIT BROMS, akvarell, signerad.
10 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK
RUNE HAGBERG, skulptur, papper/blandteknik, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GUSTAV RUDBERG, olja på duk, signerad.
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
BJÖRN WESSMAN, olja på duk, signerad a tergo 1988.
13 500 SEK
Utropspris
30 000 SEK
VÄGGLAMPETTER, ett par, Swedish modern, 1940-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SÄNGBORD ett par Swedish Modern 1940-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERLING ÄRLINGSSON, olja på duk, signerad.
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ERIK OLSON, pastell, signerad och daterad 1972.
1 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHARLES SJÖHOLM,olja på duk, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
3 500 SEK
MADELEINE PYK, olja på duk, signerad.
6 500 SEK
Utropspris
9 000 SEK
PÄR SIEGÅRD, olja på pannå, signerad Pär Siegård.
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TAKLAMPA, Swedish Modern, 1940-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TOR BJURSTRÖM, olja på duk/pannå, signerad.
500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
12 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
AXEL NILSSON, olja på pannå, signerad.
500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SVEN LIDBERG, olja på pannå, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PER EKSTRÖM, olja på duk, signerad.
8 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ERIK OLSON, olja på pannå, signerad 1970.
9 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
EWALD DAHLSKOG, olja på duk, signerad Carthage -29.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
EINAR KRÜGER, olja på duk, signerad.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
UNO VALLMAN, olja på duk, signerad.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK