Lördagar med Bukowskis

Vi värderar i ditt hem när det passar dig bäst!

Sälj på Nordens ledade och mest moderna auktionshus. På Bukowskis är vi måna om att vårt erbjudande passar dig bäst – därför erbjuder vi Lördagar med Bukowskis, vår uppskattade helgvärdering. Under sommaren och hösten kommer våra välkända specialister och mäklare under lördagar att göra fria hembesök och värderingar i precis ditt kvarter. Vi erbjuder möjlighet till upphämtning av dina föremål samma dag!

Kontakta oss för en tidsbokning redan idag!

Ett urval av alla de områden vi besöker i höst:


Augusti

Datum ORT
Lör 25 FINLAND: GRÄSVIKEN, DRUMSÖ, BUSHOLMEN: hemvärdering av konst, design och antikviteter. Kontakta: Anna Rosenius anna.rosenius@bukowskis.com
ÖSTERMALM: hemvärdering av konst och antikviteter. Kontakta: Malou Haglund malou.haglund@bukowskis.com

September

Datum ORT
Lör 1 DJURSHOLM: hemvärdering av konst och antikviteter. Kontakta: Sebastian Taflin sebastian.taflin@bukowskis.com
KULLAVIK, SÄRÖ, ONSALA: hemvärdering av modern och klassisk konst. Kontakta Lovisa Törnsten lovisa.tornsten@bukowskis.com
Lör 8 ÖRGRYTE, JOHANNESBERG, VASASTAN: hemvärdering av modern och klassisk konst. Kontakta Lovisa Törnsten lovisa.tornsten@bukowskis.com
LIDINGÖ: hemvärdering av konst och antikviteter. Kontakta: Malou Haglund malou.haglund@bukowskis.com
NORDVÄSTRA SKÅNE: hemvärdering av konst och antikviteter. Kontakta: Edit Djurberg edit.djurberg@bukowskis.com
Lör 15 BROMMA: hemvärdering av design och modernt konsthantverk. Kontakta: Camilla Behrer camilla.behrer@bukowskis.com
Lör 22 SÖDERMALM: hemvärdering av design och modernt konsthantverk. Kontakta: Jonatan Jahn jonatan.jahn@bukowskis.com
LÅNGEDRAGET, NÄSET: hemvärdering av modern och klassisk konst. Kontakta: Lovisa Törnsten lovisa.tornsten@bukowskis.com
Lör 29 VASASTADEN / KUNGSHOLMEN: hemvärdering av modern konst. Kontakta: Lena Rydén lena.ryden@bukowskis.com

Oktober

Datum Ort
Lör 6 SALTSJÖBADEN: hemvärdering av konst och antikviteter. Kontakta: Carl Barkman carl.barkman@bukowskis.com
Lör 13 ÖSTERMALM: hemvärdering av äldre måleri. Kontakta: Lisa Gartz lisa.gartz@bukowskis.com
HOVÅS / ASKIM: hemvärdering av klassisk och modern konst. Kontakta: Lovisa Törnsten lovisa.tornsten@bukowskis.com
SKANÖR / FALSTERBO: hemvärdering av konst och antikviteter. Kontakta: Joakim Fingal joakim.fingal@bukowskis.com
Lör 20 UPPSALA: hemvärdering av konst och antikviteter. Kontakta: Peter Aspelund peter.aspelund@bukowskis.com
Lör 27 DJURSHOLM: hemvärdering av konst och antikviteter. Kontakta: Sebastian Taflin sebastian.taflin@bukowskis.com

November

Datum ORT
Lör 10 LIDINGÖ: hemvärdering av konst och antikviteter. Kontakta: Malou Haglund malou.haglund@bukowskis.com
Lör 17 BROMMA: hemvärdering av konst och antikviteter. Kontakta: Carl Barkman carl.barkman@bukowskis.com
Lör 24 SÖDERMALM: hemvärdering av konst och antikviteter. Kontakta: Björn Extergren bjorn.extergren@bukowskis.com

December

Datum ORT
Lör 1 VASASTADEN / KUNGSHOLMEN: hemvärdering av fotografi och samtida konst. Kontakta: Karin Aringer karin.aringer@bukowskis.com
Lör 8 SALTSJÖBADEN: hemvärdering av konst och antikviteter. Kontakta: Peter Aspelund peter.aspelund@bukowskis.com
SKANÖR / FALSTERBO: hemvärdering av konst och antikviteter. Kontakta: Joakim Fingal joakim.fingal@bukowskis.com
Lör 15 ÖSTERMALM: hemvärdering av konst och antikviteter. Kontakta: Sebastian Taflin sebastian.taflin@bukowskis.com eller Malou Hagström malou.hagstrom@bukowskis.com
  • Sebastian Taflin
    Stockholm
    Sebastian Taflin
    Värderingsman
    +46 (0)708 92 19 78
  • Malou Haglund
    Stockholm
    Malou Haglund
    Värderingsman
    +46 (0)727 33 27 20
  • Carl Barkman
    Stockholm
    Carl Barkman
    Chefsspecialist
    +46 (0)708 92 19 71
  • Peter Aspelund
    Stockholm
    Peter Aspelund
    Värderingsman
    +46 (0)733 12 10 99
  • Lena Rydén
    Stockholm
    Lena Rydén
    Specialist modern konst, grafik
    +46 (0)70 778 35 71
  • Jonatan  Jahn
    Stockholm
    Jonatan Jahn
    Specialist Design & Modernt Konsthantverk
    +46 (0)703 92 88 60
  • Camilla Behrer
    Stockholm
    Camilla Behrer
    Specialist design & modernt konsthantverk
    +46 (0)8 614 08 19
  • Lisa Gartz
    Stockholm
    Lisa Gartz
    Chef konstavdelningen, specialist skulptur och äldre konst
    +46 (0)8 614 08 59
  • Karin Aringer
    Stockholm
    Karin Aringer
    Specialist fotografi och samtida konst
    +46 (0)8 614 08 57
  • Björn Extergren
    Stockholm
    Björn Extergren
    Chef Intag och försäljning. Specialist möbler, konsthantverk och asiatisk keramik
    +46 (0)8 32 63 29
  • Joakim Fingal
    Malmö
    Joakim Fingal
    Värderare
    +46 (0)709 17 99 94
  • Lovisa Törnsten
    Göteborg
    Lovisa Törnsten
    Chef inlämning Göteborg
    +46 (0)708 21 46 58
  • Anna Rosenius
    Helsingfors
    Anna Rosenius
    Specialist Design
    +358 (0)40 1284 977
  • Joachim Borgström
    Helsingfors
    Joachim Borgström
    Hemvärdering. Specialist klassiskt konst, möbler, konsthantverk och silver
    +358 (0)40 555 1334
  • Laura Pohjola
    Helsingfors
    Laura Pohjola
    Specialist modern och samtida konst, finländsk konst, fotografi
    +358 (0)400 46 45 76
  • Nina Westerlund
    Stockholm, Helsingfors
    Nina Westerlund
    Specialist klockor och smycken, gemmolog
    +358 50 5772620 +46 (0)737 76 28 54
  • Thomas Luoma
    Helsingfors
    Thomas Luoma
    Specialist, konst, konsthanverk, vapen, utmärkelsetecken och militaria
    +358 (0)400 011 800
  • Johanna Lindfors
    Helsingfors
    Johanna Lindfors
    Specialist, konst.
    +358 (0)40 560 80 84