1063
89891

MATTA. Rölakan. 253 x 159,5 cm. Signerad AÖ samt Agda Österberg.

Tre Bäckar, Varnhem. 1960-tal.

Obetydligt slitage, fläckar. Fransarna med något slitage.

Utropspris:

18 000 - 20 000 SEK

1 800 - 2 000 EUR

Klubbat pris:
16 000 SEK
Om auktionen
Anette Granlund
Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 92