89891

1063. MATTA. Rölakan. 253 x 159,5 cm. Signerad AÖ samt Agda Österberg.

Tre Bäckar, Varnhem. 1960-tal.

Obetydligt slitage, fläckar. Fransarna med något slitage.

Följerätt
Ja
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK / 1 800 - 2 000 EUR
Klubbat pris
16 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anette Granlund

Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 12
anette.granlund@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto