Modern Art + Design 644

78 föremål
201. Draperi, slätväv, ca 275 x 154 cm, sannolikt Norge, 1920-1930-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
219. matta, rölakan, 315 x 200 cm, Gammelstads handväveri.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
221. Agda Österberg, matta, "Cocktail", rölakan, ca 303 x 228 cm, osignerad.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
234. Matta, rölakan, 282 x 184,5 cm, signerad SLSH 1955.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
235. Sigvard Bernadotte, matta, rölakan, ca 223 x 141 cm, signerad SB.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
243. Ingrid Hellman-Knafve, matta, rölakan, ca 241 x 171 cm, signerad IHK.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
244. matta, rölakan, ca 224 x 159 cm, signerad KH GR.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
250. Svea Norén, matta, rölakan, ca 220 x 137 cm, signerad SN.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
257. matta, rölakan, ca 281 x 130 cm, signerad JLH MM.
Klubbat pris
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
264. matta, "Aklejor", rölakan, ca 242 x 170,5 cm, signerad JJ.
Klubbat pris
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
268. Matta, slätväv, 274 x 190 cm, Skandinavien.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
274. matta, "Regn", rölakan, ca 241 x 170 cm, signerad JJ.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK