Greta Skogster-Lehtinen

(Finland, 1900-1994)
Greta Skogster-Lehtinen
(Finland, 1900-1994)

GRETA SKOGSTER-LEHTINEN, HÅRGARNSMATTA, Aaltonens Mattväveri, Kiikka, Finland. 1930-tal.

"Tuohi". Brunmelerad yllematta på linnevarp. Storlek 310x200 cm.

Bruksslitage. Fläckar. Lagningar.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
4 200
48 174
4 395
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (38 bud)
10 nov 2016 19:13
4 200 EUR
10 nov 2016 19:13
4 000 EUR
10 nov 2016 19:13
4 000 EUR
10 nov 2016 19:10
3 800 EUR
10 nov 2016 19:10
3 700 EUR
10 nov 2016 19:10
3 650 EUR
10 nov 2016 19:10
3 550 EUR
10 nov 2016 19:07
3 500 EUR
10 nov 2016 19:07
3 400 EUR
10 nov 2016 19:07
3 200 EUR
10 nov 2016 19:06
3 100 EUR
10 nov 2016 19:06
2 950 EUR
10 nov 2016 19:06
2 850 EUR
10 nov 2016 19:03
2 750 EUR
10 nov 2016 19:03
2 650 EUR
10 nov 2016 19:03
2 550 EUR
10 nov 2016 19:03
2 500 EUR
10 nov 2016 19:02
2 400 EUR
10 nov 2016 19:02
2 300 EUR
10 nov 2016 19:02
2 200 EUR
10 nov 2016 19:02
2 100 EUR
10 nov 2016 19:02
2 000 EUR
10 nov 2016 19:01
1 950 EUR
10 nov 2016 18:53
1 900 EUR
10 nov 2016 18:43
1 850 EUR
10 nov 2016 18:43
1 800 EUR
10 nov 2016 18:43
1 800 EUR
10 nov 2016 18:42
1 750 EUR
10 nov 2016 18:42
1 700 EUR
10 nov 2016 18:42
1 650 EUR
10 nov 2016 18:42
1 600 EUR
10 nov 2016 18:41
1 526 EUR
10 nov 2016 18:41
1 476 EUR
10 nov 2016 18:41
1 326 EUR
10 nov 2016 18:41
1 276 EUR
10 nov 2016 18:37
1 226 EUR
10 nov 2016 18:37
1 176 EUR
10 nov 2016 17:32
1 000 EUR