Ring, 18K guld, silver, rosenslipade diamanter ca 0.57 ct tot. Tidigt 1800-tal.

Diamanternas klarhet SI. Färg H-K. Mittstenen folierad.
Storlek 17,25/54.
Bredd 1,5-19 mm.
Total vikt 5,7 g.
Svensk importstämpel och haltstämpel senare.

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
800
9 064
835
Utropspris
700 - 800 EUR
Budhistorik (21 bud)
13 dec 2020 18:05
800 EUR
13 dec 2020 18:05
780 EUR
13 dec 2020 18:04
760 EUR
13 dec 2020 18:03
740 EUR
13 dec 2020 18:00
720 EUR
13 dec 2020 18:00
700 EUR
13 dec 2020 17:57
680 EUR
13 dec 2020 17:57
660 EUR
13 dec 2020 17:55
640 EUR
13 dec 2020 17:55
620 EUR
13 dec 2020 17:54
600 EUR
13 dec 2020 17:54
580 EUR
13 dec 2020 17:54
560 EUR
13 dec 2020 17:54
540 EUR
13 dec 2020 17:37
520 EUR
13 dec 2020 17:00
500 EUR
10 dec 2020 17:29
470 EUR
29 nov 2020 20:55
450 EUR
28 nov 2020 18:24
400 EUR
27 nov 2020 23:20
150 EUR
27 nov 2020 22:03
100 EUR