1056
69527

An art nouveau Daum glass vase, Nancy, France.

12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 440 EUR
1 300 - 1 630 USD
Hammer price
33 000 SEK
Bidding requires special pre approval.

Överfång med emaljmålad dekor av trädlandskap i grönt och svart mot matt melerad fond. Signerad DAUM NANCY. Höjd 20,5 cm.

Mynningsnagg.