1093
78331

An Almaric Walter & Henri Bergé, ashtray pate de verre, Nancy, France 1920´s.

20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Hammer price
35 000 SEK
Bidding requires special pre approval.

Pate de verre. Sittande groda, snäcka, blommor och blad grönt och aningen gult. Signerad A. WALTER NANCY Bergé sc. Höjd 9 cm, längd 19,5 cm.

Obetydlig kantnagg.