372
69483
Joan Miró
(1893-1983)

"Affiche pour l'exposition Scupltures"

Lithograph in colors, 1970, signed in pencil and numbered 39/150. L./S. 79 x 58,5 cm.

Gulnad, hanteringsveck, ljusa fläckar på bladets övre samt nedre kanter efter montering a tergo.

Droit de suite: Yes
Estimate:

8 000 - 10 000 SEK

778 - 973 EUR

Hammer price:
15 000 SEK
Literature

Mourlot 668.