"Hygge/ Måttsundsbacken"
Signerad Karin Mamma Andersson och daterad -94 a tergo. Pannå 34 x 30 cm.
Galleri Magnus Karlsson, Stockholm, "Jag glömde bort mig", 2000.
Karin Mamma Andersson, Paulina Sokolow, Nonno Fylkesson, "Jag glömde bort mig", 2000, avbildad i färg.