"Penna med stetoskop... redan då man skriver hör man krafset..."
Signerad Dan Wolgers och daterad 1993. Numrerad 1/10. Längd 81 cm.
Liljevalchs Konsthall, "Dan Wolgers verksamhet 1977-2001", 27 oktober 2001-6 januari 2002, Stockholm.
Malmö Konstmuseum, "Dan Wolgers verksamhet 1977-2001", 10 februari-7 april 2002.
Bo Nilsson mfl, "Dan Wolgers verksamhet 1977-2001", avbildad i utställningskatalogen.
Endast ett ex utfört.