826
68841

A Gunnar Cyrén set of 32 pcs of "Nobel" silver plated and gilt steel flatware for Gense.

2 000 - 2 500 SEK
177 - 222 EUR
185 - 231 USD
Hammer price
3 000 SEK

Försilvrat och förgyllt stål. Bestående av 8 matgafflar, 4 matknivar, 4 matskedar, 4 fiskknivar, 4 dessertgafflar, 4 dessertskedar samt 4 kaffeskedar. Stämplade NOBEL GUNNAR CYREN GENSE. (32)

More information

Modellen formgiven år 1991.