998
68859

A Sven Erik Skawonius glass vase by Kosta 1935.

4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Hammer price
7 200 SEK

Blästrat och slipat, dekor av fiskar och vattenväxter. Signerad Kosta 1935 Skawonius 14/18 Höjd 19 cm.

Obetydlig nagg på reliefdekoren.

More information

Modellen formgiven år 1935.