1005
93555

A letter signed and dated by Louis XVI, Versailles 1781.

3 000 - 4 000 SEK
262 - 349 EUR
274 - 365 USD
Hammer price
4 500 SEK

De par le Roy a tous Gouverneurs et nos Lieutenans... Daterad och undertecknad Versailles le 22.7(...)1781 Louis. Lacksigill. Med handskrivet tillägg signerat Cattegrant. 36,5x24,5 cm.

Slitage, veck, mindre hål.