1005
93555

A letter signed and dated by Louis XVI, Versailles 1781.

3 000 - 4 000 SEK
287 - 382 EUR
325 - 434 USD
Hammer price
4 500 SEK
Bidding requires special pre approval.

De par le Roy a tous Gouverneurs et nos Lieutenans... Daterad och undertecknad Versailles le 22.7(...)1781 Louis. Lacksigill. Med handskrivet tillägg signerat Cattegrant. 36,5x24,5 cm.

Slitage, veck, mindre hål.