1047
75715

BRODERAD TAVLA, siden. 20 x 23,5 cm. Sverige 1803.

5 000 - 6 000 SEK
441 - 530 EUR
460 - 552 USD
Hammer price
5 500 SEK

Benvitt siden med polykroma broderier och bemålning av slott vid vattendrag med båtar. Signerad och daterad "af Anne Charlotte Hoffman 1803". Inramad.

Stains, insignificant damages.