108
89613

Nils Kreuger

(Sweden, 1858-1930)
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Hammer price
8 000 SEK
Bidding requires special pre approval.
Nils Kreuger
(Sweden, 1858-1930)

"Varberg"

Signerad NKreuger och daterad 1894. Pastell 42,5 x 50 cm.

Provenance

Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm.

Exhibitions

Riksförbundet för bildande konst, utställning 113, kat nr 31.