175
93689

Axel Petersson Döderhultarn

(Sweden, 1868-1925)
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Hammer price
36 000 SEK
Bidding requires special pre approval.
Axel Petersson Döderhultarn
(Sweden, 1868-1925)

"Ottenbyare"

Bemålat trä. Längd 23, höjd 19 cm. Blyertsskiss, 11 x 13 cm, signerad Döderhultarn och daterad d. 17. 12. 13. medföljer.