196
85017

Georg Anton Rasmussen

(Norway, 1842-1914)
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Hammer price
24 000 SEK
Bidding requires special pre approval.
Georg Anton Rasmussen
(Norway, 1842-1914)

Fjordlandskap med figurer

Signerad A. Rasmussen och daterad 1875. Uppfodrad duk 73,5 x 110 cm.