264
83995

Carl Abraham Rothstén

(Sweden, 1826-1877)
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Hammer price
20 000 SEK
For condition report contact specialist
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist Art and Old master paintings
+46 (0)739 400 801
Carl Abraham Rothstén
(Sweden, 1826-1877)

Haga slott

Signerad CR och daterad 1872. Duk 27,5 x 38 cm. Samtida bronserad ram.