392F
97103

Magnus von Wright

(Finland, 1805-1868)
5 000 - 6 000 SEK
444 - 532 EUR
463 - 556 USD
Hammer price
3 600 SEK
For condition report contact specialist
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist Art and Old master paintings
+46 (0)739 400 801
Magnus von Wright
(Finland, 1805-1868)

Studie av Torneå kyrka från prästgården

Signerad M v W och daterad 9de juli 1856 med påskrift "Torneå landsförsamlingskyrka ifrån prestgården" a tergo. Kolteckning 30 x 49 cm.

Provenance

A Fabritius