50
78949
Axel Sjöberg
(1866-1950)

Ejderhona vid vattenbryn

Signerad Axel Sjöberg och daterad -99. Duk 62 x 91 cm.

Droit de suite: Yes
Estimate:

20 000 - 25 000 SEK

1 905 - 2 381 EUR

Hammer price:
17 000 SEK
Saleroom notice

Fel titel i den tryckta katalogen. Korrekt titel skall vara ejderhona vid vattenbryn.