504
90803

BÄGARE, icke identifierad mästare, Söderköping 1739.

15 000 - 18 000 SEK
1 420 - 1 710 EUR
1 630 - 1 950 USD
Hammer price
Unsold
Bidding requires special pre approval.

Delvis förgylld. På räfflad fot, vågband, stämplad lambrequin samt krönta kartuscher med gravyr: Anders Scherman samt Lena Scherman. Undertill senare innesinskription. Höjd 17,5 cm.