60
88917
Helmer Osslund
(1866-1938)

"Capri"

Signerad Helmer Osslund och daterad Capri 1910. Papp-pannå 45,5 x 55 cm.

Droit de suite: No
Estimate:

20 000 - 25 000 SEK

1 905 - 2 381 EUR

Hammer price:
14 000 SEK
Contact specialist
Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist Classic Art 19th/20th Century
+46 (0)8 614 08 05