807
73373

An 18th century Lady's working table, probably Germany.

12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Hammer price
24 000 SEK

Fanerad med lönn, amarant och färgat lövträ. Låda i sargen. Inläggningar av blomsterbukett. Längd 67,5, bredd 44, höjd 71 cm.

Fanerskador, lagningar, kompletteringar.