811
73941

A late Gustavian tray table.

15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Hammer price
28 000 SEK
A late Gustavian tray table.

Fanerat med mahogny. Beslag och lister av mässing. Oval grönmålad plåtbricka. Fottrissor av mässing. Längd 67, bredd 53, höjd 77 cm.

Lagningar.

Provenance

Familjen Gorthon, Helsingborg.