824
94249

A Gustavian console table.

30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Hammer price
66 000 SEK
A Gustavian console table.

Förgyllt och bronserat. Skiva av grå kalksten. Halvrunt. Dekor av öpande hund. Kannelerade ben med överkragade ben. Forkryss med blomsterurna. Längd 91, bredd 48, höjd 84 cm.

Gammal men ej ursprunglig skiva. Skivan med nagg, samt förstärkning på undersidan.