854
88155

A pair of Gustavian armchairs.

40 000 - 50 000 SEK
3 490 - 4 360 EUR
3 650 - 4 560 USD
Hammer price
35 000 SEK

Vitmålade och bronserade. Oval genombruten rygg med balusterbricka. Krön med räfflad medaljong. H-kryss. Lös stoppad sits. Märkta på baksargens insida CG?E. (2)

Skador, lagningar.