914
94533

A Swedish 18th century Transition mirror.

40 000 - 50 000 SEK
3 550 - 4 440 EUR
3 700 - 4 630 USD
Hammer price
30 000 SEK

Förgylld i flera färger och bronserad. Genombrutet krön med lagerkrans, bandrosett och rocailleformationer. Nedtill lagergirlander. Höjd 191, bredd 82 cm.

Dekorlagningar, avslutande dekordel nedtill saknas.