948
90045

A pair of French Empire two-light candelabra.

20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Hammer price
29 000 SEK
Bidding requires special pre approval.

Förgylld brons. Kolonnformat skaft. Stående bevingat Segergenie med palmblad. Svängda ljusarmar. I mitten fackla. Höjd 54 cm. (2)

En palmkvist med lagning.