968
84029

A pair of Empire candlesticks.

6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Hammer price
9 000 SEK

Förgylld brons. Nedåt avsmalnande kolonnskaft. Rutdekor och pärlstav. Höjd 22 cm.

Bucklor.