"Eftermiddag i nederlandet"
Signerad Bianca Maria Barmen och daterad 2004. Gips L 42, B 16,5 cm. Vitmålad sockel medföljer.
Konstverket har en titel; "Eftermiddag i nederlandet".
Skulpturen är avbildad i katalogen "Hare Linje" producerad av Dunkers kulturhus 2007.
Konstnären Torsten Andersson.
Bianca Maria Barmen, "Hare Linje", Dunkers kulturhus, 2007. Avbildad.