72
84619

Sven X:et Erixson

(Sweden, 1899-1970)
Sven x:et erixson, motiv från saltsjöbaden.

Motiv från Saltsjöbaden

Signerad Sven Erixson och daterad -49. Duk 69,5 x 84 cm.

Droit de suite: Yes
Estimate:

40 000 - 60 000 SEK

4 000 - 6 000 EUR

Hammer price:
50 000 SEK