764
98561

A Tore Strindberg (1882-1968) set of 32 pewter and metal chess pieces, Herman Bergman, Stockholm.

5 000 - 6 000 SEK
444 - 532 EUR
463 - 556 USD
Hammer price
9 500 SEK

Tenn och patinerad legering. Signerade T.S-g Herman Bergman Sthlm. Höjd 5-7 cm. I trälåda.

Obetydligt slitage. (32)

Saleroom notice

Skall vara 32 st pjäser; 32 pieces.