83
131365

Pelle Åberg

(Sweden, 1909-1964)

"Flicka i Paris"

Signerad Pelle Åberg och a tergo daterad 1945. Duk 100 x 62 cm.

Droit de suite: Yes
Estimate:

35 000 - 40 000 SEK

3 500 - 4 000 EUR

Hammer price:
48 000 SEK
Provenance

Olle och Märta Nordberg.